دانش یار مستشاران

 

اکثر مردم هنگامی که به مشکل حقوقی برخورد میکنند تمایل دارند که خودشان کار را به جهت صرفه جویی در هزینه ها ، زمان ، خود را دانا دانستن و ….. جلو ببرند اما به دلیل اینکه آشنایی لازم با موانع را ندارند و اطلاعات جزئی درباره ی قوانین دارند ممکن است پرونده ی آن ها با شکست مواجه شود و دیگر امیدی برای رسیدن به پیروزی نباشد
اما در این حین یکی از سوالاتی ممکن است پیش بیاید و دهن شما را درگیر کند این است که
در این روزها که تعداد وکیل ها و دفتر وکالت بسیار زیاد شده است ما بر اساس چه معیاری باید وکیل مناسب را پیدا کنیم ؟
لازم به ذکر است که در انتخاب وکیل ابتدایی ترین معیار منصف بودن وکیل است به صورتی که از تعرفه ی تایید شده تبعیت کنند
و در انتخاب وکیل خود نباید به سن و سال شخص ، موقعیت دفتر شخص ، هزینه حق الوکاله و ….. توجه کرد چرا که افراد مختلفی با شرایط متفاوتی هستند که شاید در کمال ناباوری برخی از ما مشاوره دادن و وکالت آن ها بسیار مناسب باشد
اما مسئله‌ی بعدی تحصیلات و تجربه‌ی کاری وکلاست. صرفا داشتن تحصیلات عالیه حتی در حوزه ی مرتبط با موضوع پرونده نیز نمی تواند دلیل مستحکمی برای انتخاب یک وکیل خاص باشد آنچه در این حیطه مهم است تجربه ی وکیل دادگستری میباشد .
باید بدانید که که با همه ی این تفاسیر در نظام کنونی دادگستری پیگیری حرف اول را میزند .
اما مهارت هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد به نظر شما چیست ، ما سعی کردیم برخی از این مهارت ها را در اینجا برای شما بیان کنیم :

 

مشاور حقوقی

 

۱ . اعتماد به نفس بالا به جهت دفاع کامل از موکل خود در صحن دادگاه
۲ . مهارت در سخنوری و نوشتن جهت تنظیم یک متن دادرسی و خواندن آن در دادگاه
۳ . توانایی تحمل فشار کاری زیاد و انجام چندین کار به طور همزمان (زیرا ممکن است یک وکیل چند پرونده در دست داشته باشد و اگر این ویژگی را نداشته باشد شاید موجب بروز نارضایتی موکلین وی گردد ) .
۴ . آشنایی با علوم جامعه‌شناسی ، روانشناسی ، انشان شناسی و علوم فلسفه – به دلیل اینکه مسائل حقوقی با این علوم ارتباط نزدیکی دارد و برای موفق شدن پرونده در دادگاه بسیار موثر می باشد . البته موارد فوق تنها برخی از این عوامل مهم است و قطعا عوامل دیگری هم وجود دارد تا بتوانیم یک وکیل یا مشاور حقوقی خوب را انتخاب و در هنگام مشکلات حقوقی مان از کمک آن ها بهره گیریم و استفاده نماییم .

نویسنده : تیم مستشاران