دانش یار مستشاران

 

داشتن یک مربی خوب ورزشی قطعا می تواند تاثیر زیادی برروی عملکرد بدنی و ورزش ما داشته ، ما در این پست تصمیم داریم تا شما رو با برخی از ویژگی های مربیان خوب آشنا کنیم پس با مستشاران همراه باشید :۱ – مربیان بزرگ ، پژوهشگر و باهوش هستند
مربیان بزرگ اغلب درمیدان مسابقه، پژوهشگر و باهوش هستند چراکه آنها مانند همه پژوهشگران بزرگ ادعای همه فن حریف بودن نمی کنند و حس می کنند همیشه چیزی برای یادگیری هست و تمایل دارند که اشتباهات را بپذیرند . مربیان برجسته برپایه واقعیات تصمیم می گیرند و برای انجام تکالیف پیچیده ، احساس و شفافیت مشترک را به کمک می طلبند .

مستشاران

۲ – مربیان خوب جسارت دارند
از مشخصات مربیان بزرگ، اعتمادبه نفس، جسارت و احترام است. مربیان بزرگ به صورت حساب شده ای خطرپذیر هستند و نوآورند و به تصمیم خود اطمینان کامل دارند. آن ها درک کرده اند که ترسو بودن، آنها را به سرمنزل مقصود نخواهد رسانید. اعتمادبه نفس و جسارت مربی قطعا به اعضاء تیم نیز منتقل خواهد شد .

۳ – مربیان بزرگ دلسوز هستند
یکی از ویژگی های یک مربی خوب دلسوز بودن او نسبت به وظیفه اش می باشد که این ویژگی باعث می شود تا ما با خیال راحت از توصیه های او پیروی کنیم و مطمئن باشیم که بهترین نتیجه را خواهیم گرفت

۴ – مربیان خوب از متدهای مختلف بهره می گیرند

مستشاران

یک مربی خوب نباید تنها از یک متد برای یاد دادن مهارت‌ها و تکنیک‌ها به ورزشکاران استفاده کند و باید این را بداند که هر ورزشکاری الگوی خاصی برای یادگیری دارد و از متدها و روش های مختلفی بهره گیرد .

۵ – داشتن مهارت و توانایی کامل برای راهنمایی و هدایت و کمک به بازیکنان خود در موقع مسابقه

الف- اگاهی و اطلاعات کاملی از تکنیک ها و تاکتیک های پیشرفته را داشته باشد
ب – دانش و اطلاعات کافی و دقیق از رشته مورد نظر داشته باشد .
پ- دانش سطح بالا از امور تربیتی و روانی داشته باشد .

در طول مدت مسابقه مربی باید هر چیزی را که رخ می دهد به دقت نظارت و مشاهده نماید و سعی در پیدا کردن راه حلی برای پیروزی بازیکنان خود بنماید و نقطه ضعف های حریف بازیکن خود را کشف و شناسایی کند .

نویسنده : تیم مستشاران